Autonóm járműrendszerek kutatása a zalaegerszegi autonóm tesztpályához kapcsolódóan

EFOP-3.6.2-16-2017-00002

Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem

Pannon Egyetem

Peterka Mária

Dr. Szauter Fernc

2017. június 08

2017. június 01

2021. június 30

12/31/2025

1 496 499 445 Ft

A projekt átfogó célja, hogy a Széchenyi István Egyetem, a BME és a Pannon Egyetem együttműködésében megvalósuló tematikus kutatás által hazánk az eddigieknél sikeresebben tudjon beágyazódni az európai kutatási hálózatokba és ezáltal növelni tudja a magyar felsőoktatás potenciáljáta kutatás-fejlesztés és innováció terén. . A kutatás elsődleges célja a jövőben meghatározó járműtechnológiák (autonóm járművek, e-mobilitás) tesztelési folyamatainak kutatása és a Zalaegerszegen épülő tesztpálya műszaki támogatása az érintett témában. A kutatás közvetlen célja az autonóm járművek és az elektromos járművek tesztelési eljárásainak kutatása, amely kiterjed a tesztelési módszerek különböző rétegeire (szimulációs technológiák, laboratóriumi tesztek, tesztpályán elvégezhető, korlátozott közúti és közúti tesztek vizsgálata), mind a komponensek, mind a rendszerek szintjén, megfelelő támpontot nyújtva a jelenleg Zalaegerszegen épülő tesztpálya jövőbeli funkcionalitásához.