NKFIA_infoblokk_kerettel_program_fekvo_2019_HU.png

A nemzetközi versenyképességet fokozó új, hazai nemesítésű tojóhibrid kifejlesztése az európai prioritások figyelembevételével és innovatív szelekciós módszerek alkalmazásával

2018-1.3.1-VKE-2018-00042

Bábolna TETRA Baromfitenyésztő és Forgalmazó Kft.

Kaposvári Egyetem

Hegyiné Szinyei Viktória

Dr. Bali-Papp Ágnes

2018. november 22.

2019. január 1.

2021. december 31.

2024. december 31.

1 355 052 060 Ft

Jelen kutatás-fejlesztési projekt tervezett eredménye egy középnehéz testű (Rhode típusú) barna mészhéjú tojást termelő, kimondottan nyugodt vérmérsékletű, rossz szokásoktól mentes, agresszivitást nem mutató, különösen a zárt téri, valamint a kifutós alternatív tartásmódra alkalmas, és ilyen körülmények között is ellenálló TETRA Country elnevezésű új tojóhibrid.