2020-1-TR01-KA204-092828

2020-1-TR01-KA204-092828

Central Research Institute of Food And Feed Control

Central Research Institute of Food And Feed Control - Turkey

Ministry of Agriculture and Forestry/General Directorate of Agricultural Research and Policies – Turkey

The National Technological Centre for the Food and Canning Industry - Spain

Center of Food and Fermentation Technologies - Estonia

Bursa Provincial Directorate of Agriculture and Forestry - Turkey

Bursa Buyuksehir Belediyesi Tarimas Bursa Hayvancilik Tarim Tic San AS - Turkey

Széchenyi István University - Hungary

Bursa Technical University - Turkey

Frank Ágnes

Dr. Vér András

2020. november 1.

2022. augusztus 31.

119 918 EUR

A FoodTR projekt célja a célcsoportok (fogyasztók, szülők, háziasszonyok, nyugdíjasok, politikai döntéshozók stb.) élelmiszerekkel kapcsolatos készségeinek és kompetenciáinak fejlesztése innovatív és koherens digitális képzési anyagokkal és promóciós tevékenységek végzésével. A projekt megoldást jelent a partnerországokban élő felnőttek problémájára, akik nem rendelkeznek képesítéssel a megváltozott étkezési környezet tekintetében. A bizonyítékok csökkenő tendenciát mutatnak az élelmiszer táplálkozási ismeretek- és készségekkel kapcsolatban a lakosság körében, hozzájárulva olyan súlyos közegészségügyi problémákhoz, amelyek magukban foglalják az elhízást és a táplálkozással kapcsolatos egyéb krónikus betegségeket. Továbbá korlátozottak az étellel kapcsolatos készségek, amelyek lehetővé teszik az egészséges és biztonságos ételek elkészítését, távol tartják az embereket a jelenlegi munkalehetőségektől (pl. otthoni élelmiszeripari vállalkozás) és a társadalmi élettől. A SZE „Élelmiszerbiztonsági és higiéniai” útmutatót készít, valamint "Élelmiszerbiztonsági és higiéniai szemináriumot" szervez Magyarországon az "Élelmiszerbiztonsági és higiéniai útmutató" és az "E-learning platform" terjesztése céljából.