Fejlett önvezető és drón technológia a mezőgazdaságban - 2020-2.1.1-ED-2021-00152

NKFIA_infoblokk_kerettel_program_fekvo_2019_HU.png

Fejlett önvezető és drón technológia a mezőgazdaságban

2020-2.1.1-ED-2021-00152

Takács Olivér

2021.július 19.

2021. július 01.

2023. szeptember 30.

700 000 000 Ft

A Széchenyi István Egyetem által kísérleti rendszer létrehozása, amelynek szerepe fejlett technológiák felhasználásával a hazai mezőgazdaság hatékonyságának, eredményességének javítása. A projekt keretében megvalósul különböző termések kezelésének felülvizsgálatával modern technológiák alkalmazása, egyes kártevők védelmének és talajkezelésének támogatása céljából. A humán erőforrás korlátainak kiküszöbölésére integrált technológia (drón, robot-traktor) felhasználása valósul meg. A projekt hátterét az adja, hogy a különféle fajtákra épülő termelés számos kockázatot rejt magában, hiszen egy tavaszi fagy, illetve a szüret időszakában lehulló csapadék akár az egész termést megsemmisítheti, emellett számos napi operatív feladat merül fel, amelyek az ültetvényhez kapcsolódó adatgyűjtés, monitoring iránt jelentős igényt támasztanak. Szintén komoly kihívás a munkaerő-szezonalitás, mivel időszakosan sokszorosára emelkedik a munkaerőigény a termelésben. A projekt során sor kerül a gyümölcsfa ültetvény környezetben modern technológiák a drón és az autonóm jármű platform alkalmazása céljából egy kísérleti rendszer kifejlesztésére, meglevő egyedi eszközök integrált rendszerbe építésével célra szabott alkalmazás-menedzsmenttel.