2021-1.2.3-EU_KP-2023-00113

A 2021-1.2.3-EU_KP-2023-00113 azonosítószámú projekt az „Európai Unió Horizont Európa programjában, valamint egyéb közös  eu-s programokban való magyar részvétel ösztönzése” című pályázati felhívás keretében nyert támogatást. A projekt a trans4num elnevezésű, Horizon Europe projekt előkészítési költségeinek támogatását foglalja magában.

NKFIA_infoblokk_kerettel_program_fekvo_2019_HU.png

A trans4num elnevezésű projekt átfogó célja, hogy megalapozza és széles körben támogassa a fenntartható mezőgazdaságban a természetalapú megoldások alkalmazását (NBS=Nature Based Solutions) az EU-ban és Kínában, különös tekintettel a tápanyag-gazdálkodásra. Egyetemünk az NBS-re vonatkozó szakirodalom, alapfogalmak, koncepciók összegyűjtésében, ezekkel kapcsolatos tanulmány készítésében, természetalapú megoldások tesztelésében (szántóföldi kísérletek); NBS-el kapcsolatos szociológiai (attitűd, elfogadottság) felmérésekben, ill. disszeminációs és képzési feladatokban vesz részt.

A projekt az Innovációs és Technológiai Minisztérium támogatásával a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal közreműködésével, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból valósult meg.