EFOP-3.6.3-VEKOP-16-2017-00001

Tehetséggondozás és kutatói utánpótlás fejlesztése autonóm járműirányítási technológiák területén

EFOP-3.6.3-VEKOP-16-2017-00001

Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem

Eötvös Lóránd Tudományegyetem

Peterka Mária

Pup Dániel

2017. június 12

2017. június 01

2022. május 31

2027. május 31

1 761 979 865 Ft

A projekt átfogó célja, hogy a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, az Eötvös Loránd Tudományegyetem, valamint a Széchenyi István Egyetem együttműködésében megvalósuló projekt által az intézmények minőségi tudományos utánpótlás-nevelési tevékenysége megújuljon. Ennek keretében a cél olyan feltételek megteremtése a három intézményben, amelyek lehetőséget biztosítanak a tehetségek számára az egyedi illetve közösségi tudományos fejlődésre. Ennek része az intézményen belüli tehetségsegítő programok működtetése, fejlesztése, amelyek az arra érdemes hallgatóknak lehetőséget és anyagi hátteret biztosítanak a tudományos fejlődésre, az oktató pályára való továbblépésre. A projekt konkrét céljai a következők: Kutatói teljesítményt fokozó közegek fejlesztése keretében a doktori képzés színvonalának és minőségének fejlesztése, a tehetséges hallgatók tudományos diákköri tevékenységének fejlesztése, a szakkollégiumok színvonalának és minőségének fejlesztése, tehetséges hallgatók bevonása a képzési és kutatási folyamatba.