Innovatív tudományos műhelyek a hazai agrár felsőoktatásban

2022. július 29

2027. július 29

1 783 844 690 Ft

A projekt fő célkitűzése, hogy olyan, a hazai agrár felsőoktatás doktori iskoláival rendelkező egyetemi együttműködés jön létre, amely alapvetően kvalitatív módon újítja meg a tudományos képzés utánpótlási rendszerét, valamint a tudományos műhelyek lehetőségeit, feltételeit jelentős mértékben kitágítja.

A Széchenyi István Egyetem Wittmann Antal Növény-, Állat- és Élelmiszer-tudományi Multidiszciplináris Doktori Iskolájának tevékenységébe az összes olyan tanszék bevonása, amelyek a PhD képzésben eddig nem, vagy csak minimálisan vettek részt. A PhD képzésre rendelkezésre álló összegek, valamint a kísérleti feltételek a tudományterület jellegzetességeit figyelembe véve csak korlátozott mértékben állnak az egyetem falain belül rendelkezésre (pl. kutatási eredmények rövid, illetve hosszú távú nagyüzemi bevezetésének, illetve az eredmények kiértékelésének feltételrendszere csak így biztosítható). A hallgatók számára nemzetközileg elismert, magas szintű publikációs lehetőséget tudunk biztosítani. Célunk, hogy kapcsolatok bővítése a hazai agrár felsőoktatási doktori iskolákkal, oktatási és kutatási intézményekkel, továbbá termelő és feldolgozó üzemekkel, valamint a Széchenyi István Egyetem többi Karával. Nemzetközi kapcsolatok fejlesztése, külföldi hallgatók fogadása, angol nyelvű képzés beindítása, a hallgatók külföldi konferencián való részvételének biztosítása, amelyek révén a nemzetközi tudományos élet megismerését célozzuk meg. A doktori iskola mögött álló Kar széleskörű és több területen nemzetközileg elismert oktatói és kutatói gárda PhD képzéssel kapcsolatos tevékenységének a színvonala jelentősen nőhet a projekt megvalósítása révén. El kell érni, hogy a Karral különböző formában kapcsolatot tartó vállalatok, mind anyagilag, mind a kutatás feltétel rendszerének segítésével, az eddiginél sokkal nagyobb mértékben segítsék a Kar PhD képzését. A magas színvonalon tevékenykedő és az innovatív cégekkel való szorosabb kapcsolat kialakítása – a környéken magas színvonalon tevékenykedő és a világpiacon vezető cégek innovatív tevékenységébe be kell kapcsolódni. Doktori Iskolák együttműködésének javítása – rendszeresen és az eddiginél nagyobb mértékben kell meghívni más doktori iskolákból előadókat, a PhD hallgatók pedig bizonyos témakörökben másik doktori iskolákban is vegyenek fel tantárgyakat. Át kell gondolni annak is a lehetőségét, hogy társ témavezetőként kapcsolódjanak be egyes doktori iskola témavezetői másik doktori iskolába, különösen vonatkozik ez az interdiszciplináris témákra.