RID Gate - A vasúti veszélyesanyag-szállítás biztonsági eszköz- és folyamatrendszerének fejlesztése

GINOP-2.2.1-15-2017-00040

Szintézis Informatikai Zrt.

Rail Cargo Hungaria Árufuvarozási Zrt.

UNIVERSITAS-Győr Szolgáltató Nonprofit Kft.

Somogyi Ádám

Dr. Kovács János

Kovács Gábor

2017. augusztus 04

2017. július 03

2020. december 31

2025. június 30

999 700 821 Ft

A vasúti közlekedés biztonságának és a veszélyesanyag-szállítás kapacitásának növelése érdekében a projektcél olyan ellenőrző "kapu" fejlesztése, tervezése és megépítése, mely  különböző szenzorok és képalkotó technológiák alkalmazásával a lassú mozgásban áthaladó vasúti szerelvények fizikai állapotát méri és elemzi, kiszűrve mind a futómű, a hordmű valamint a fékberendezés, mind a járműfelépítmény (integritás, jelölés, rögzítés) esetleges hibáit. A projekt feladata, hogy kifejlessze az ilyen funkcionalitású, hálózati rendszerben implementálható prototípusrendszert.