HSUP ösztöndíjprogram megvalósítása a Széchenyi István Egyetemen 2022/23

Támogatás teljes összege: 31 680 000 Ft
Témavezető: Témavezető: Dr. Rámháp Szabolcs
Támogató:
Express Innovation Agency VMV Nonprofit Zrt. (Nemzeti Innovációs Ügynökség) a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal támogatásával

Jelen támogatott projekt keretében a Széchenyi István Egyetemen 44 hallgató részesült havi 150.000, - Ft/fő ösztöndíjban 2022/2023 tanév II. (tavaszi félévében) 4 hónapig. Saját jogon 15 projektvezető indíthatott startup projektet. Az Egyetem több szakember bevonásával szakami felkészítő rendezvényeket szervezett elsődlegesen az egyetemi projekteket megvalósító 3-5 fős hallgatói csapatok, másodsorban a más egyetemek projektcsapataihoz csatlakozó széchenyis hallgatók felkészítésére.

Az alábbi szakmai rendezvények segítették a csapatok felkészítését:

1. Coaching - Dr. Kurucz Attila, április 28.
  2. Projektmenedzsment - Dr. Gajzágó Gergő, 2023. május 3.
  3. Validáció és piackutatás - Schuck Csaba, Horváth Dávid, 2023. május 11.
  4. Pitch felkészítő egyetemi demo day-re - Dr. Eisingerné dr. Balassa Boglárka, 2023. május 22.

A 2022/23 tavaszi félévben, a Hungarian Startup University programot sikeresen teljesítő projektötletgazdák, 2023. május 24-én megrendezett Demo Day rendezvényen előadott pályaművek vonatkozásában, a háromtagú zsűri az alábbi szakemberekből állt:

• Rámháp Szabolcs – Felsőoktatási és Ipari Együttműködési Központ startup inkubációs menedzser, HSUP tárgyfelelős
  • Horváth Dávid - KKV marketing, és üzleti tanácsadó
  • Schuck Csaba – Felsőoktatási és Ipari Együttműködési Központ, üzletfejlesztési menedzser

A zsűri nem csupán arról döntött, hogy elfogadható-e a beszámoló alapján a féléves projektmunka teljesítése, hanem építő jellegű kritikával, javaslatokkal segítettétek a végleges progress report leadását, és továbbá díjazta a legjobb teljesítményt nyújtó 3 csapatot, akik a jövőben részt vehetnek a Széchenyi István Egyetem saját inkubációs programjában. A zsűri mind a 15 projekt vonatkozásában megállapította, hogy az elvégzett munka magas színvonalú, és arányban áll a HSUP programban támasztott közvéleményekkel.

A fenti tevékenységen túl természetesen a projekt megvalósításába bevont kollégák folyamatosan kapcsoltot tartottak az Express Innovation Agency kijelölt munkatársaival, és rendszeresen tájékoztatták a HSUP hallgatókat mind az egyetemi, mind a központi rendezvényekről. A kommunikációs során több csatornát is alkalmaztunk (Neptun üzenetek, e-mail üzenetek és zárt Facebook csoportot is létrehoztunk). A programban résztvevő hallgatók részére rendszeres konzultációs lehetőséget biztosítottunk személyesen és online formában is.

A Demo Day nyeretsei:

I. helyezett: App'tomat – Egy szolgáltatás az automata üzemeltetők számára, ami mobil applikáció formájában segíti készletgazdálkodási és teljesítménymérési folyamatokat.

II. helyezett: COOK&SERVICE – Legyen gyorsabb és stresszmentesebb az otthoni főzés!

III. helyezett: TMark – Avagy az online marketing eszköztára.