HSUP ösztöndíjprogram megvalósítása a Széchenyi István Egyetemen 2023/24

NKFIA_infoblokk_kerettel_program_fekvo_2019_HU.jpg

Projekt címe:

HSUP ösztöndíjprogram megvalósítása a Széchenyi István Egyetemen 2023/24

Projekt időtartama: 2024.02.01. - 2024.06.30.
Projekt azonosítószáma: STARTUP-2024-HSUP-013
Támogatás teljes összege: 22 500 000 Ft
Témavezető: Témavezető: Dr. Rámháp Szabolcs
Támogató:
Nemzeti Innovációs Ügynökség Nonprofit Zrt. a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal támogatásával

Jelen támogatott projekt keretében a Széchenyi István Egyetemen 35 hallgató részesült havi 50.000, - Ft/fő ösztöndíjban 2023/2024 tanév II. (tavaszi félévében) 4 hónapig.

A Széchenyi István Egyetem a Hungarian Startup University Program keretében ösztöndíjat elnyert hallgatók részére a félév folyamán rendszeresen konzultációs lehetőséget és felkészítő programokat szervez.

Valamennyi projekten dolgozó hallgatónk számára heti rendszerességgel konzultációs lehetőséget biztosítunk. A 19 egyetemi projektvezető számára 3 alkalmas szakmai workshop sorozatot indítunk, támogatva a projektet.

A félév végén az egyetemről kikerült projektvezetők csapatukkal a DemoDay rendezvény keretében beszámolnak egy szakértőkből álló zsűri előtt az elért eredményekről. A 19 egyetemi projektvezető részvétele mellett meghívjuk valamennyi projekten dolgozó széchenyis ösztöndíjas hallgatót, az HSUP program vezetését, az Egyetemi vezetőséget és a sajtó képviselőit. Tervezett létszám 50 fő.

A félév folyamán meghirdetett programok alkalmával profi felvélte készül, amiből egy SZE HSUP imázsfilmet készítünk, amivel a jövőben az egyetem hallgatói körében fogjuk népszerűsíteni a HSUP-t.

A Demo Day nyeretsei:

I. helyezett: VRG Tackle

II. helyezett: Deaf Band

III. helyezett: LumiBoost

A STARTUP-2024-HSUP-013 azonosító számú projekt a Nemzeti Innovációs Ügynökség közreműködésével, a Kulturális és Innovációs Minisztérium támogatásával a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból valósult meg.