Interreg V-A - ATHU52 - SMART UP

Supporting business creation and strengthening regional innovation capacities with training, mentoring and building a cross-border start-up community SMART-UP

Interreg V-A - ATHU52 - SMART UP

Győr-Moson-Sopron Megyei Kereskedelmi és Iparkamara

Széchenyi István Egyetem,  Kisalföldi Vállalkozásfejlesztési Alapítvány, Fachhochschule Burgenland GmbH, Wirtschaftskammer Burgenland, Forschung Burgenland GmbH, CAMPUS 02 - Fachhochschule der Wirtschaft GmbH

Dr. Teschner Gergely

Dr. Teschner Gergely

2018. május 03

2018. január 01

2020. június 30

2025. június 30

1 042 366 EUR

A Kormány a Modern Városok Program keretében 2017. április 28. napján együttműködési megállapodást kötött Győr Megyei Jogú Város Önkormányzatával, a megállapodásban foglaltak eredményes kormányzati végrehajtása érdekében szándékát kormányhatározatban erősítette meg. Győr számára ez több mint 130 milliárd forintos fejlesztési lehetőséget jelent a következő években, így jelentős előkészítő munka eredményeként közlekedésfejlesztési, turisztikai, kulturális, egészségügyi és felsőoktatási beruházások is megvalósulhatnak a program keretében. A Magyarország Kormánya és a Győr Megyei Jogú Város Önkormányzat közötti együttműködési megállapodás végrehajtásával összefüggő feladatokról szóló 1387/2017. (VI. 27.) Korm. határozat 3. pontja szerint a Kormány kiemelten támogatja a felsőoktatás fejlesztését, amelynek keretében felhívja az emberi erőforrások miniszterét, hogy a nemzeti fejlesztési miniszterrel, a külgazdasági és külügyminiszterrel, valamint a Széchenyi István Egyetemmel együttműködve tegye meg a szükséges intézkedéseket Győrben egy új Digitális Fejlesztési Központ létrehozása érdekében.