LiveNet

A 2021-1.2.3-EU_KP-2024-00287 azonosítószámú projekt az „Európai Unió Horizont Európa programjában, valamint egyéb közös eu-s programokban való magyar részvétel ösztönzése” című pályázati felhívás keretében nyert támogatást. A projekt a LiveNet elnevezésű, Horizon Europe projekt előkészítési költségeinek támogatását foglalja magában.

A LIVENET fő célkitűzése a tanácsadói szolgáltatások hálózatának létrehozása és kapacitásépítése az EU-ban, a tanácsadók és az AKIS egésze közötti tudásmegosztás növelése, valamint a fenntartható állattenyésztés innovatív megoldásainak a gazdák általi elfogadása. A projekt ezt a következők révén éri el: 1) az állattenyésztési tanácsadók uniós hálózatának létrehozása és fejlesztése a meglévő hálózatokon és nemzeti AKIS-okon alapulva, amely az EU 27 tagállamára, az Egyesült Királyságra és Svájcra terjed ki. Az összes tagállam lefedése érdekében a projekt ikerintézményi megközelítést alkalmaz: a projektpartnerek 10+1 nemzeti hálózatot hoznak létre, amelyek 18 országgal fognak együttműködni. A hálózat lefed majd minden európai pedoklimatikus területeket, integrálva az EU 10 regionális klaszterét, a főbb állattenyésztési ágazatokat és a tenyésztők előtt álló főbb tematikus kihívásokat; 2) a kontextusfüggő innovatív tanácsadói gyakorlatok (IAP) összegyűjtése, kiválasztása, értékelése, adaptálása és validálása, amelyek technikailag, gazdaságilag, társadalmilag és környezetvédelmi szempontból életképesek, és amelyeket az egész EU-ban replikálni fognak; 3) a megoldások széles körű elterjesztése képzések, demórendezvények és egyéb tevékenységek révén a tanácsadók, diákok és az értéklánc szereplői számára, az IAP-k elfogadásának előmozdítása érdekében. 4) a kapcsolat más regionális, nemzeti és uniós projektekkel, kezdeményezésekkel és politikai döntéshozókkal az állattenyésztési tanácsadó szervezetek AKIS-okba való jobb integrációja érdekében. A projekt többszereplős megközelítést ölel fel, 20, a tanácsadás és a fenntartható állattenyésztés terén nagy tapasztalattal rendelkező szervezetet tömörítve, amelyek az AKIS érdekelt felek sokféleségét képviselik (gazdálkodók, tanácsadók, kutatók, értéklánc szereplői).

A projekt az Innovációs és Technológiai Minisztérium támogatásával a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal közreműködésével, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból valósult meg.

NKFI logó.png