EFOP-4.2.3-22-2022-00012

Komplex infrastruktúra és eszközállomány fejlesztés
az SZE és az ELTE gyakorló iskoláibanERFA_png.png

Komplex infrastruktúra és eszközállomány fejlesztés az SZE és az ELTE gyakorló iskoláiban

EFOP-4.2.3-22-2022-00012

Konzorciumi tag

Eötvös Loránd Tudományegyetem

Projektmenedzser

Fódi Veronika

Rotter Zsolt

2022.10.26.

2022.09.01.

2023.11.30.

1 770 605 255 Ft

Támogatás összege (Ft)

451 426 232 Ft

Projektösszefoglaló:

Az infrastruktúra és eszközállomány fejlesztés a pedagógusképzés és a gyakorlatorientált képzések színvonalának növelése érdekében a Széchenyi István Egyetem és az Eötvös Loránd Tudományegyetem konzorciumi pályázatot nyújtott be a SZE részéről az Öveges Kálmán Gyakorló Általános Iskola, valamint az ELTE részéről az ELTE Bárczi Gusztáv Gyakorló Általános Iskola, az ELTE Gyertyánffy István Gyakorló Általános Iskola és az ELTE Trefort Ágoston Gyakorló Gimnázium bevonásával.

A mindkét egyetem, mint fenntartó célja, hogy megfelelő infrastrukturális feltételeket biztosítson az intézményben a gyakorlótanításon résztvevő tanító és tanár szakos hallgatók, pedagógusok és a diákok számára egyaránt. A minőségi neveléshez-oktatáshoz és a pedagógusképzéshez illeszkedő feladatellátási helyek modernizálása, kialakítása által vonzóbbá tehető a fiatalok számára a pedagógusi pálya, mely közvetlenül hozzájárul a pedagógus utánpótlás biztosításához, ezzel csökkentve a pedagógushiányt.

A SZE és az ELTE gyakorlóiskolai fejlesztés célja a hallgatók és a diákok tanulási környezetének infrastrukturális javítása, a mindennapi és a gyakorlati oktatáshoz szükséges modern oktatási technológia fejlesztése, amely lehetőséget teremt a NAT kulcskompetenciák beépítésére a tanítási gyakorlatba.

Az intézmények fejlesztése kiváló lehetőséget teremt arra, hogy egy jól működő, a modern kor nevelési és oktatási elvárásainak megfelelő, hatékony oktatástechnológiai eszközparkkal felszerelt infrastruktúrájú intézményben a jövő pedagógusainak gyakorlati képzése ideális környezetben folyhasson. A megfelelő tanulási környezet megteremtése magában foglalja a megfelelő állapotú eszközparkot, a gyakorlati képzést szolgáló helyiségek felújítását, valamint a korszerű berendezését is.

A konzorciumi projekt során a gyakorlóiskolák feladatellátási minőségi javítása történik, mely folyamat során a fejlesztés fő területei:

• Az iskolaépületek megjelenésének, építészeti állapotának fejlesztése, pl:
    • Energetikai korszerűsítés: részleges nyílászárócsere és árnyékolás, épületgépészeti felújítás, napelemes rendszer kialakítása tartószerkezeti megerősítéssel, padlásfödém szigetelés
    • folyosók, közlekedők esetében burkolatcsere és nyílászárócsere;
    • tornatermi mellékhelyiségek, öltözők burkolatcseréje, szaniterek cseréje, nyílászáró- és radiátorcsere
    • Hűtési/fűtési rendszerek kiépítése, korszerűsítése: radiátorcsere, informatikai terem klimatizálása
    • Iskolaudvarok felújítása: sportudvar árnyékolása, hátsó udvar felújítás, kerékpártároló
    • akadálymentesítés
  • Professzionális tantermek (bútorzat, eszköz) felszerelése,
  • A mindennapos testnevelés tereinek fejlesztése (tornaterem),
  • Közösségi terek létrehozása, fejlesztése,
  • Elektronikus tananyagok használatának eszközei,
  • Szélessávú internetelérés,
  • Alternatív közlekedés támogatása (kerékpártároló).