GINOP-2.3.4-15-2016-00003

2021. augusztus 31

2025. augusztus 31

6 254 379 595 Ft

Olyan tudatosan tervezett stratégiai program része a Győri Felsőoktatási és Ipari Együttműködési Központ, amely

• ·        hozzájárulhat a hazai tulajdonú kis- és középvállalkozások innovációs képességének, exportpotenciáljának növekedéséhez
  • ·        a saját bevétel jelentős növekedése várható
  • ·        a szemlélet- és kultúraváltásnak köszönhetően az Egyetem növelheti versenyképességét az európai felsőoktatási térben, a tudásalapú világgazdaságban
  • ·        által a Széchenyi István Egyetem Magyarország egyik meghatározó felsőoktatási központjává válik (nő a hallgatói, oktatói-kutatói létszám, bővül a karok száma, nő a képzési színvonal, a végzett hallgatók elhelyezkedési aránya országos szinten kiemelkedik)

A FIEK célja olyan ipari-felsőoktatási együttműködési szervezeti forma kialakítása, amely alkalmas:

• ·        az ipari partnerek igényeinek megfelelő K+F+I kapacitás létrehozására
  • ·        versenyképes termékek és szolgáltatások fejlesztésére
  • ·        termékek versenyképes gyártásának fejlesztésére

melynek eredményeként az érintett termékek piacképesek maradnak vagy piacképesekké válnak a partnercégeknél.

A FIEK részprojektjei, melyekből a célok megvalósítását követően létrejöhetnek Kompetencia Központok, a következőek

• ·        1. Autonóm járművek jogi kérdései
  • ·        2. Elektromobilitás
  • ·        3.1 Ipari matematika
  • ·        3.2 Komplex forenzikus (kriminalisztikai) informatikai alkalmazások fejlesztése
  • ·        3.3 Kiberfizikai rendszerek (Mobil IoT)
  • ·        3.4 Vezetéknélküli telekommunikáció
  • ·        3.5 Virtuális valóság rendszerek
  • ·        4. Logisztika
  • ·        5.1.1 Anyagvizsgáló nyitott Labor
  • ·        5.1.2 Talajvizsgáló nyitott labor
  • ·        5.1.3 Űr- és repülőipari nyitott labor
  • ·        5.1.4 Környezetipari nyitott labor
  • ·        5.1.5 Open VR nyitott labor
  • ·        5.2 - 5.3 KKV-k nemzetközi versenyképességét támogató szolgáltatások fejlesztése - Menedzsment Campus - Tudományos kutatások -Vállalati beágyazódási kutatás - Nemzetközi együttműködés
  • ·        6. Hallgatói innováció

A FIEK Kompetencia Központok feladata olyan nagyvállalatok által indukált problémák tudományos igényű megválaszolása, amelyek a régió kis- és középvállalkozásainál kézzelfogható termékfejlesztésként hasznosulnak. Ezen eredmények olyan tudományos újdonságtartalommal kell, hogy rendelkezzenek, amelyek alkalmasak Q1 szintű folyóiratokban történő publikálásra és iparjogvédelmi oltalom alá történő helyezésre. Ezen ipari problémák elsődlegesen a közlekedés és járműipar területéről érkeznek, ám komplexitásuk miatt több egyetemi tanszék, illetve FIEK Kompetencia Központ összehangolt munkáját igénylik. Fontos eleme a FIEK programnak, hogy egy olyan működési keret, modell jön létre, amelyben az egyes Kompetencia Központok együtt is végeznek feladatokat, a FIEK program stratégia céljainak elérése érdekében.