A pályázatban szereplő intézmények (NPPC-Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum, SZE-Széchenyi Egyetem, Győr) tudományos eredményei segítik a helyben termelt nyersanyagok feldolgozásával az új, egészséges és regionális termékek kialakításának feltételeit, amely során a kutatási eredmények a gyártási folyamatokban kerülnek felhasználásra.

 

 

A TAPE – Food Industry - foglalkoztatási célú térségi akcióterv célja a fenntartható

és minőségi foglalkoztatás előmozdítása és a munkavállalói mobilitás támogatása a határmenti régiók élelmiszeripari ágazatában. A projekt (SKHU 1701/3.1/110 TAPE - Food Industry) az Interreg V-A Szlovákia-Magyarország Együttműködési Program támogatásával valósul meg 2020. januárjától. A projekt célkitűzése, hogy fenntartható, nemzetközi szinten versenyképes élelmiszeripart hozzon létre a magyar-szlovák határvidéken, amely a vállalkozások hatékonyságának növelése mellett új munkahelyek teremtését is támogatja.

 

 

 

 

Az élelmiszeripari verseny következtében felértékelődött a kutatás-fejlesztés-innováció hármasára épülő, hatékonyság-javító és veszteséget csökkentő módszerek jelentősége. A globális élelmiszeripar gyorsan, és a korábbi trendektől eltérő irányban fejlődik. A tudatos fogyasztók egyre nagyobb igényt támasztanak a friss, természetes összetevőket tartalmazó élelmiszerekre és növekszik igényük az átláthatóságra az élelmiszerek tekintetében.  A változó fogyasztói és ágazati trendekre reagál a TAPE – Food Industry, amelynek keretében a projektben részt vevő a kis-és közepes vállalatok innovatív technológiák bevezetésével és a helyben termelt nyersanyagok feldolgozásával megalapozzák az új, egészséges, regionális termékpaletta kialakításának feltételeit és a hosszú távú együttműködést az élelmiszeripar különböző szereplői közt.

Az akcióterv három kölcsönösen összefüggő projektet tartalmaz, amelyek szinergikus kapcsolatban vannak egymással:

1. SKHU/1802/3.1/022 Coordination and Communication Project

2. SKHU/1802/3.1/023 Co-innovation

3. SKHU/1901/3.1/003 Local Product Processing

A projekt megvalósításának időpontja: 2020/01 – 2022/04

A projekt jóváhagyott költségvetése: 2 343 334,85 €

Támogatás az Európai Régiófejlesztési Alapból: 1 991 834,62 €

 

2. SKHU/1802/3.1/023 Co-innovation

Partnerek:

Vezető partner: Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum, Szlovákia

Kedvezményezett 1: Széchenyi Egyetem, Magyarország

A projekt megvalósításának időtartama: 2020.01.01 – 2021.12.31

A projekt jóváhagyott költségvetése: 716 468, 85 EUR

ERFA támogatás: 608 998,52 EUR

A pályázatban szereplő intézmények (NPPC-Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum, SZE-Széchenyi Egyetem, Győr) tudományos eredményei segítik a helyben termelt nyersanyagok feldolgozásával az új, egészséges és regionális termékek kialakításának feltételeit, amely során a kutatási eredmények a gyártási folyamatokban kerülnek felhasználásra. A projekt eredményeként Pozsonyban létrejön az ÉLELMISZERIPARI TEVÉKENYSÉGET TÁMOGATÓ ESZKÖZPARK, amely innovatív gyártási technológiák használatához, új és egészséges regionális termékek előállításához nyújt segítséget. Győrben létrejön a MINŐSÉGI-ÉS MÓDSZERTANI ELLENŐRZŐ KÖZPONT, amely biztosítja a mezőgazdasági nyersanyagok és késztermékek tápértékének mérését, segíti a projektben részt vevő vállalatokat üzleti terveik megvalósításában.

További információért kérjük, forduljon:

Kedvezményezett B1: Széchenyi István Egyetem, Győr
Kapcsolattartó: Dr. Szakál Pál
E-mail: szakal.pal@sze.hu
Mobil: +36 30 3781 096
Web: www.sze.hu

 

„Jelen oldal tartalma nem feltétlenül tükrözi az Európai Unió hivatalos álláspontját. Az Interreg V-A Szlovákia-Magyarország Együttműködési Program programról részletes információ a www.skhu.eu oldalon érhető el.“